115. Wielobojowe Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim 2019 odbyły się we włoskim Collalbo w dniach 11–13 stycznia 2019 r. w kompleksie Ritten Arena. Uczestniczyli w nich łyżwiarze z różnych federacji. Po raz drugi wielobój i sprint rozgrywano w tym samym czasie i miejscu.
Sven Kramer i Ireen Wüst bronili tytułu mistrzów świata w wieloboju, natomiast Kai Verbij i Karolína Erbanová bronili tytułu mistrzów świata w sprincie.
Harmonogram DataWielobój Sprint Piątek, 11 stycznia, 13:30 500 m kobiet3000 m kobiet Pierwszy bieg na 500 m mężczyznPierwszy bieg na 1000 m mężczyzn Sobota, 12 stycznia, 11:05 1500 m kobiet500 m mężczyzn5000 m kobiet5000 m mężczyzn Pierwszy bieg na 500 m kobietDrugi bieg na 500 m mężczyznPierwszy bieg na 1000 m kobietDrugi bieg na 1000 m mężczyzn Niedziela, 13 stycznia, 12:30 1500 m mężczyzn10 000 m mężczyzn Drugi bieg na 500 m kobietDrugi bieg na 1000 m kobiet
Wielobój Mistrzostwa mężczyzn
500 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Haralds Silovs 36.33 36.330 2 Håvard Bøkko 36.36 +0.03 36.360 3 Sverre Lunde Pedersen 36.42 +0.09 36.420 4 Patrick Roest 36.59 +0.26 36.590 5 Andrea Giovannini 36.65 +0.32 36.650 6 Sven Kramer 36.69 +0.36 36.690 7 Sindre Henriksen 36.98 +0.65 36.980 8 Sergey Trofimov 37.24 +0.91 37.240 9 Gabriele Galli 37.47 (PB) +1.14 37.470 10 Lukas Mann 37.48 +1.15 37.480 11 Douwe de Vries 37.58 +1.25 37.580 Danila Semerikov 37.58 +1.25 37.580 13 Felix Maly 37.92 +1.59 37.920 14 Vitaly Mikhailov 37.98 +1.65 37.980 15 Artur Janicki 38.14 (PB) +1.81 38.140 16 Szymon Palka 38.43 +2.10 38.430 17 Philip Due Schmidt 38.69 +2.36 38.690 18 Sebastian Druszkiewicz 39.38 +3.05 39.380 Davide Ghiotto DNF
5000 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Sven Kramer 6:17.66 37.766 2 Patrick Roest 6:18.21 +0.55 37.821 3 Sverre Lunde Pedersen 6:20.59 +2.93 38.059 4 Danila Semerikov 6:26.35 +8.69 38.635 5 Sergey Trofimov 6:27.29 +9.63 38.729 6 Håvard Bøkko 6:30.23 +12.57 39.023 7 Douwe de Vries 6:31.41 +13.75 39.141 8 Andrea Giovannini 6:33.13 +15.47 39.313 9 Haralds Silovs 6:36.24 +18.58 39.624 10 Vitaly Mikhailov 6:36.41 +18.75 39.641 11 Felix Maly 6:45.82 +28.16 40.582 12 Sebastian Druszkiewicz 6:46.84 +29.18 40.684 13 Lukas Mann 6:48.79 +31.13 40.879 14 Sindre Henriksen 6:48.92 +31.26 40.892 15 Szymon Palka 6:51.08 +33.42 41.108 16 Philip Due Schmidt 6:51.74 +34.08 41.174 17 Artur Janicki 6:52.09 +34.43 41.209 18 Gabriele Galli 7:00.30 +42.64 42.030 Davide Ghiotto WDR
1500 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Sven Kramer 1:45.91 35.303 2 Patrick Roest 1:46.40 +0.49 35.466 3 Sverre Lunde Pedersen 1:46.650 +0.74 35.550 4 Håvard Bøkko 1:47.738 +1.82 35.910 5 Sindre Henriksen 1:48.30 +2.39 36.100 6 Haralds Silovs 1:49.44 +3.53 36.480 7 Sergey Trofimov 1:49.68 +3.77 36.560 8 Douwe de Vries 1:50.21 +4.30 36.736 9 Andrea Giovannini 1:50.63 +4.72 36.878 10 Lukas Mann 1:50.98 +5.07 36.993 11 Felix Maly 1:51.22 +5.31 37.073 12 Artur Janicki 1:52.26 +6.35 37.420 13 Vitaly Mikhailov 1:52.36 +6.45 37.453 14 Gabriele Galli 1:52.89 +6.98 37.630 15 Szymon Palka 1:53.24 +7.32 37.746 16 Sebastian Druszkiewicz 1:54.18 +8.27 38.060 17 Philip Due Schmidt 1:57.09 +11.18 39.030 Danila Semerikov DQ
10 000 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Patrick Roest 13:26.45 40.323 2 Sven Kramer 13:26.88 +0.42 40.344 3 Douwe de Vries 13:35.87 +9.42 40.793 4 Sverre Lunde Pedersen 13:36.14 +9.69 40.807 5 Håvard Bøkko 13:43.26 +16.81 41.163 6 Andrea Giovannini 13:43.58 +17.13 41.179 7 Sergey Trofimov 13:47.18 +20.73 41.359 8 Sindre Henriksen 14:06.84 +40.39 42.342
Klasyfikacja medalowa Poz.ŁyżwiarzNar.500 m5000 m1500 m10 000 mPunktyStrata Sven Kramer36.69 (5)6:17.66 (1)1:45.91 (1)13:26.88 (2)150.103 Patrick Roest36.59 (4)6:18.21 (2)1:46.40 (2)13:26.45 (1)150.1990.10 Sverre Lunde Pedersen36.42 (3)6:20.59 (3)1:46.65 (3)13:36.14 (4)150.8360.74 Håvard Bøkko36.36 (2)6:30.23 (6)1:47.73 (4)13:43.26 (5)152.4562.36 Sergey Trofimov37.24 (8)6:27.29 (5)1:49.68 (7)13:47.18 (7)153.8883.79 Andrea Giovannini36.65 (6)6:33.13 (8)1:50.63 (9)13:43.58 (6)154.0183.92 Douwe de Vries37.58 (11)6:31.41 (7)1:50.21 (8)13:35.87 (3)154.2504.15 Sindre Henriksen36.98 (7)6:48.92 (14)1:48.30 (5)14:06.84 (8)156.3146.22 Haralds Silovs36.33 (1)6:36.24 (9)1:49.44 (6)WDR112.434 Vitaly Mikhailov37.98 (10)6:36.41 (10)1:52.36 (13)115.074 Lukas Mann37.48 (10)6:48.79 (13)1:50.98 (10)115.352 Felix Maly37.92 (13)6:45.82 (11)1:51.22 (11)115.575 Artur Janicki38.14 (15)6:52.09 (17)1:52.26 (12)116.769 Gabriele Galli37.47 (9)7:00.30 (18)1:52.89 (14)117.130 Szymon Palka38.43 (16)6:51.08 (15)1:53.24 (15)117.284 Sebastian Druszkiewicz39.38 (18)6:46.84 (12)1:54.18 (16)118.124 Philip Due Schmidt38.69 (17)6:51.74 (16)1:57.09 (17)118.894 Danila Semerikov37.58 (11)6:26.35 (4)DQ – Davide GhiottoDNFWDR –
Mistrzostwa kobiet
500 metrów Poz. Łyżwiarka Nar. Czas Strata Punkty 1 Antoinette de Jong 39.19 39.190 2 Elizaveta Kazelina 39.26 +0.07 39.260 3 Francesca Lollobrigida 39.56 +0.37 39.560 4 Ireen Wüst 39.72 +0.53 39.720 5 Nikola Zdráhalová 40.04 +0.85 40.040 6 Ida Njåtun 40.46 +1.27 40.460 7 Evgeniia Lalenkova 40.65 +1.46 40.650 8 Ragne Wiklund 40.68 +1.49 40.680 9 Natalya Voronina 40.76 +1.57 40.760 10 Carlijn Achtereekte 40.91 +1.72 40.910 11 Martina Sáblíková 40.95 +1.76 40.950 12 Roxanne Dufter 41.07 +1.88 41.070 13 Sofie Karoline Haugen 41.41 +2.22 41.410 14 Michelle Uhrig 41.43 +2.24 41.430 15 Karolina Gąsecka 41.53 +2.34 41.530 16 Saskia Alusalu 41.91 +2.72 41.910
3000 metrów Poz. Łyżwiarka Nar. Czas Strata Punkty 1 Antoinette de Jong 4:08.07 41.345 2 Martina Sáblíková 4:08.22 +0.15 41.370 3 Francesca Lollobrigida 4:11.28 +3.21 41.880 4 Natalya Voronina 4:11.30 +3.23 41.883 5 Carlijn Achtereekte 4:11.93 +3.86 41.988 6 Evgeniia Lalenkova 4:14.15 +6.08 42.358 7 Ireen Wüst 4:14.61 +6.54 42.435 8 Roxanne Dufter 4:19.28 +11.21 43.213 9 Ida Njåtun 4:19.49 +11.42 43.248 10 Ragne Wiklund 4:20.33 +12.26 43.388 11 Saskia Alusalu 4:22.20 +14.13 43.700 12 Elizaveta Kazelina 4:23.18 +15.11 43.863 13 Nikola Zdráhalová 4:25.76 +17.69 44.293 14 Sofie Karoline Haugen 4:28.42 +20.35 44.736 15 Karolina Gąsecka 4:31.38 +23.31 45.230 16 Michelle Uhrig 4:32.50 +24.43 45.416
1500 metrów Poz. Łyżwiarka Nar. Czas Strata Punkty 1 Antoinette de Jong 1:57.03 39.010 2 Francesca Lollobrigida 1:57.99 +0.96 39.330 3 Martina Sáblíková 1:58.07 +1.04 39.356 4 Elizaveta Kazelina 1:58.65 +1.62 39.550 5 Ireen Wüst 1:58.80 +1.77 39.600 6 Evgeniia Lalenkova 1:58.90 +1.87 39.633 7 Natalya Voronina 2:00.12 +3.09 40.040 8 Ida Njåtun 2:00.15 +3.12 40.050 9 Ragne Wiklund 2:00.47 +3.44 40.156 10 Carlijn Achtereekte 2:00.64 +3.61 40.213 11 Roxanne Dufter 2:00.72 +3.69 40.240 12 Nikola Zdráhalová 2:01.44 +4.41 40.480 13 Sofie Karoline Haugen 2:04.94 +7.91 41.646 14 Michelle Uhrig 2:05.57 +8.54 41.856 15 Saskia Alusalu 2:05.76 +8.73 41.920 16 Karolina Gąsecka 2:06.72 +9.69 42.240
5000 metrów Poz. Łyżwiarka Nar. Czas Strata Punkty 1 Martina Sáblíková 7:03.88 42.388 2 Antoinette de Jong 7:13.73 +9.85 43.373 3 Carlijn Achtereekte 7:15.31 +11.43 43.531 4 Natalya Voronina 7:15.86 +11.98 43.586 5 Evgeniia Lalenkova 7:21.59 +17.71 44.159 6 Francesca Lollobrigida 7:21.67 +17.79 44.167 7 Ireen Wüst 7:22.99 +19.11 44.299 8 Roxanne Dufter 7:30.96 +27.08 45.096
Klasyfikacja medalowa Poz.ŁyżwiarkaNar.500 m3000 m1500 m5000 mPunktyStrata Antoinette de Jong39.19 (1)4:08.07 (1)1:57.03 (1)7:13.73 (2)162.918 Martina Sáblíková40.95 (11)4:08.22 (2)1:58.07 (3)7:03.88 (1)164.064 +1.15 Francesca Lollobrigida39.56 (3)4:11.28 (3)1:57.99 (2)7:21.67 (6)164.937 +2.02 Ireen Wüst39.72 (4)4:14.61 (7)1:58.80 (5)7:22.99 (7)166.054 +3.14 Natalya Voronina40.76 (9)4:11.30 (4)2:00.12 (7)7:15.86 (4)166.269 +3.36 Carlijn Achtereekte40.91 (10)4:11.93 (5)2:00.64 (10)7:15.31 (3)166.642 +3.73 Evgeniia Lalenkova40.65 (7)4:14.15 (6)1:58.90 (6)7:21.59 (5)166.800 +3.89 Roxanne Dufter41.07 (12)4:19.28 (8)2:00.72 (11)7:30.96 (8)169.619 +6.71 Elizaveta Kazelina39.26 (2)4:23.18 (12)1:58.65 (4)122.673 Ida Njåtun40.46 (6)4:19.49 (9)2:00.15 (8)123.758 Ragne Wiklund40.68 (8)4:20.33 (10)2:00.47 (9)124.224 Nikola Zdráhalová40.04 (5)4:25.76 (13)2:01.44 (12)124.813 Saskia Alusalu41.91 (16)4:22.20 (11)2:05.76 (15)127.530 Sofie Karoline Haugen41.41 (13)4:28.42 (14)2:04.94 (13)127.792 Michelle Uhrig41.43 (14)4:32.50 (16)2:05.57 (14)128.702 Karolina Gąsecka41.53 (15)4:31.38 (15)2:06.72 (16)129.000
Wielobój sprinterski
Mistrzostwa mężczyzn
500 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Kai Verbij 35.23 35.230 2 Henrik Fagerli Rukke 35.36 +0.13 35.360 3 Kjeld Nuis 35.47 +0.24 35.470 4 Håvard Holmefjord Lorentzen 35.58 +0.35 35.580 5 David Bosa 35.60 +0.37 35.600 6 Artyom Kuznetsov 35.62 +0.39 35.620 7 Piotr Michalski 35.64 +0.41 35.640 8 Joel Dufter 35.79 +0.56 35.790 9 Artur Nogal 35.85 +0.62 35.850 10 Bjørn Magnussen 35.86 +0.63 35.860 11 Nico Ihle 35.98 +0.75 35.980 12 Thomas Krol 36.00 +0.77 36.000 13 Aleksey Yesin 36.15 +0.92 36.150 14 Victor Lobas 36.21 +0.98 36.210 15 Mirko Giacomo Nenzi 36.45 +1.22 36.450 16 Marten Liiv 36.47 +1.24 36.470 17 Ignat Golovatsiuk 36.50 +1.27 36.500 18 Cornelius Kersten 36.87 +1.64 36.870 19 Samuli Suomalainen 36.96 +1.73 36.960 20 Hendrik Dombek 37.20 +1.97 37.200
1000 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Kai Verbij 1:08.97 TR 34.485 2 Victor Lobas 1:09.80 +0.83 34.900 3 Håvard Holmefjord Lorentzen 1:09.88 +0.91 34.940 4 Nico Ihle 1:10.34 +1.37 35.170 5 Henrik Fagerli Rukke 1:10.57 +1.60 35.285 6 Aleksey Yesin 1:10.62 +1.65 35.310 7 Joel Dufter 1:10.66 +1.69 35.330 8 Ignat Golovatsiuk 1:10.67 +1.70 35.335 9 Artyom Kuznetsov 1:10.75 +1.78 35.375 10 Piotr Michalski 1:11.01 +2.04 35.505 11 Marten Liiv 1:11.17 +2.20 35.585 12 Mirko Giacomo Nenzi 1:11.34 +2.37 35.670 13 Bjørn Magnussen 1:11.63 +2.66 35.815 14 Artur Nogal 1:12.14 +3.17 36.070 15 David Bosa 1:12.17 +3.20 36.085 16 Samuli Suomalainen 1:12.56 +3.59 36.280 17 Hendrik Dombek 1:12.84 +3.87 36.420 18 Cornelius Kersten 1:12.96 +3.99 36.480 19 Thomas Krol 1:53.88 +44.91 56.940 – Kjeld Nuis DQ –
500 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Kai Verbij 34.93 34.930 2 Håvard Holmefjord Lorentzen 35.10 +0.17 35.100 3 Artyom Kuznetsov 35.27 +0.34 35.270 4 Kjeld Nuis 35.41 +0.48 35.410 5 David Bosa 35.44 +0.51 35.440 6 Henrik Fagerli Rukke 35.45 +0.52 35.450 7 Nico Ihle 35.46 +0.53 35.460 8 Aleksey Yesin 35.61 +0.68 35.610 9 Piotr Michalski 35.68 +0.75 35.680 10 Mirko Giacomo Nenzi 35.73 +0.80 35.730 11 Ignat Golovatsiuk 35.77 +0.84 35.770 Thomas Krol 35.77 +0.84 35.770 13 Artur Nogal 35.83 +0.90 35.830 14 Joel Dufter 36.00 +1.07 36.000 Victor Lobas 36.00 +1.07 36.000 16 Hendrik Dombek 36.41 +1.48 36.410 17 Marten Liiv 36.56 +1.63 36.560 18 Samuli Suomalainen 36.71 +1.78 36.710 19 Cornelius Kersten 36.84 +1.91 36.840 – Bjørn Magnussen DNF –
1000 metrów Poz. Łyżwiarz Nar. Czas Strata Punkty 1 Thomas Krol 1:08.68 TR 34.340 2 Kai Verbij 1:08.88 +0.20 34.440 3 Nico Ihle 1:09.45 +0.77 34.725 4 Joel Dufter 1:09.57 +0.89 34.785 5 Håvard Holmefjord Lorentzen 1:09.60 +0.92 34.800 6 Victor Lobas 1:09.77 +1.09 34.885 7 Aleksey Yesin 1:09.81 +1.13 34.905 8 David Bosa 1:09.94 +1.26 34.970 9 Piotr Michalski 1:10.07 +1.39 35.035 10 Artyom Kuznetsov 1:10.12 +1.44 35.060 Henrik Fagerli Rukke 1:10.12 +1.44 35.060 12 Mirko Giacomo Nenzi 1:10.44 +1.76 35.220 13 Ignat Golovatsiuk 1:10.54 +1.86 35.270 14 Artur Nogal 1:10.64 +1.96 35.320 15 Marten Liiv 1:11.92 +3.24 35.960 16 Hendrik Dombek 1:12.65 +3.97 36.325 17 Samuli Suomalainen 1:12.72 +4.04 36.360 – Cornelius Kersten WDR –
Klasyfikacja medalowa