100px|border|Combinada nòrdica Als Jocs Olímpics d'Hivern de 1924 celebrats a la ciutat de Chamonix (França) es disputà una prova de combinada nòrdica en categoria masculina. La competició se celebrà entre els dies 2 de febrer (prova de 18 quilòmetres d'esquí de fons) i el 4 de febrer (prova de salt amb esquís) de 1924.

Comitès participants Hi participaren un total de 30 esquiadors de 9 comitès nacionals diferents:

(4) (2) (4) (3) (4) (2) (3) (4) (4)

Resum de medalles ProvaOrArgentBronzeCombinada Thorleif Haug Thoralf Strømstad Johan Grøttumsbråten

Medaller Posició País Or Argent Bronze Total 1 1 1 1 3 Total 1 1 1 3

Resultats finals + Resultats finals de la prova de combinada nòrdica Pos. Atleta Esquí de fons (18 km) Salt d'esquí Total Temps Punts Salt Distància(en m) Estil Notes de salts Punts(Salt d'esquí) 1 1h 14' 31" 20,000 1 42,5 16,875 18,125 16,87517,291 17,812 18,906 2 44,018,25018,50018,25018,333 2 1h 17' 03" 18,750 146,0 17,000 18,250 17,25017,500 17,687 18,219 2 45,517,62518,37517,62517,875 3 1h 15' 51" 19,375 144,5 15,875 17,125 16,12516,375 16,333 17,854 2 39,515,87516,87516,12516,291 4 1h 20' 30" 17,125 144,5 16,375 17,625 16,37516,791 17,395 17,260 2 47,017,50018,50018,00018,000 5 1h 31' 17" 11,625 142,5 16,125 17,375 15,87516,458 16,500 14,063 2 40,516,37517,12516,12516,542 6 1h 25' 29" 14,625 132,5 12,375 12,625 11,87512,291 12,916 13,771 2 34,514,37513,37512,87513,541 7 1h 32' 32" 11,000 140,5 15,875 16,625 15,87516,125 16,250 13,625 2 39,516,37516,62516,12516,375 8 1h 37' 10" 8,750 142,5 16,375 17,625 16,37516,791 16,895 12,823 2 41,016,75017,50016,75017,000 9 1h 34' 11" 10,250 137,0 14,500 15,000 14,75014,750 14,916 12,583 2 37,014,75015,50015,00015,083 10 1h 33' 49" 10,375 135,0 13,250 14,750 13,50013,833 14,291 12,333 2 35,014,75015,50014,00014,750 11 1h 34' 56" 9,875 140,0 14,500 14,750 14,25014,500 14,562 12,219 239,514,62515,12514,12514,625 11 1h 33' 34" 10,375 134,5 13,875 14,875 14,12514,291 14,062 12,219 2 33,013,50014,25013,75013,833 13 1h 33' 08" 10,750 133,0 12,500 12,500 13,50012,833 13,416 12,083 2 36,014,25013,50014,25014,000 14 1h 41' 43" 6,500 138,0 15,500 16,750 15,50015,916 16,708 11,604 2 41,017,50017,75017,25017,500 15 1h 39' 51" 7,375 136,5 13,875 15,875 14,37514,708 15,583 11,479 2 41,515,87517,12516,37516,458 16 1h 42' 30" 6,125 141,5 15,875 17,375 16,37516,542 16,604 11,365 2 41,016,50017,00016,50016,666 17 1h 36' 36" 9,000 133,012,500 13,250 13,00012,917 13,375 11,188 2 34,013,75013,75014,00013,833 18 1h 35' 33" 9,500 131,0 11,500 12,500 11,50011,833 12,625 11,063 2 33,013,25013,50013,50013,417 19 1h 43' 02" 5,750 132,5 13,125 12,875 13,12513,041 13,312 9,531 2 33,013,75013,50013,50013,583 20 1h 43' 58" 5,375 126,0 10,500 10,500 10,00010,333 10,958 8,167 2 28,011,75011,75011,25011,583 21 1h 55' 04" 0,000 1 7,000 6,000 4,0005,667 11,5005,750 2 46,016,75017,75017,50017,333 22 1h 45' 49" 4,375 1 6,000 7,000 7,0006,666 5,833 5,104 2 4,0007,0004,0005,000 - 2h 05' 03" 0,000 1Abandona 0,000 0,000 2Abandona - 1h 42' 13"6,250No surt - - 1h 43' 58"5,375No surt - - 1h 50' 20" 2,125No surt - - No surt 133,0 11,500 12,000 11,50011,667 11,542 - 2 20,011,75011,25011,25011,417 - Abandona 139,515,125 15,620 14,12514,956 10,478 - 2l 5,0006,0007,0006,000 - Abandona- - - Abandona- -

Referències

Categoria:Esports als Jocs Olímpics d'Hivern de 1924 Categoria:Combinada nòrdica als Jocs Olímpics