Prva Teatar.hr Nagrada Publike održala se 22. studenog u Tvornici. Voditelji dodjele bili su kazališni redatelj Miran Kurspahić i glumica Nina Violić. Više od 40 000 glasova je odlučilo o pobjednicima.
Nominacije i pobjednici Predstava godine Najprecjenjenija produkcija godineUnterstand (Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku) - 28%Adio, kauboju! (Splitsko ljeto) - 22%Moj sin samo malo sporije hoda (ZKM) - 12%Samice (Istarsko narodno kazalište) - 11%Idiot (ZKM) - 9%Glorija (Teatar &TD) - 9%Sad Sam Lucky (Zagrebački plesni centar) - 7%skup: igre (Dubrovačke ljetne igre) - 2%| valign="top" |Rat i mir (HNK Zagreb) - 28%Adio, kauboju! (Splitsko ljeto) - 27%Medeja (HNK Zagreb) - 23% Idiot (ZKM) - 11% Pokojnik (Kazalište Ulysses) - 11% Skandal godine Festival godineNestanak 11 miljuna kuna za nezavisnu scenu u Gradu Zagrebu - 50% izbor intendanta HNK Split - 21% izbor intendanta HNK Zagreb - 12% "tretman" dramskih pisaca - 10% ne dodjeljivanje "Judite" za dramski program na Splitskom ljetu - 7%FEN - 32%Festival svjetskog kazališta - 27% Tjedan suvremenog plesa - 15% Festival novog cirkusa - 15% Eurokaz - 11% |- ! Izvođač godine ! Izvođačica godine |- | valign="top" |Frano Mašković - 26% Rakan Rushaidat - 23% Matija Ferlin - 22% Valter Roša - 17% Filip Križan - 12%Nina Violić - 25%Nataša Dangubić - 21% Ksenija Marinković - 21% Maša Kolar - 20% Dijana Vidušin - 13% |- ! Redatelj/koreograf godine ! Osoba godine |- | valign="top" |Matija Ferlin - 29% Ivica Buljan - 22% Oliver Frljić - 18% Maša Kolar - 17% Saša Božić - 14%Vitomira Lončar - 35%Senka Bulić - 32% Oliver Frljić - 17% Sibila Petlevski - 13% Vjeko Santrić - 3% |- ! width="50%" |Najbolji novi dramski tekst ! width="50%" |Nezavisno kazalište godine |- | valign="top" |Ivor Martinić za "Moj sin samo malo sporije hoda" - 36%Jasna Žmak za "Samice" - 23% Nina Horvat za "Ružičastu sanjaricu" - 16% Vedrana Klepica za "Nebo je sivo i vidi se ispušni dimnjak nekog tvorničkog postrojenja" - 13% Dubravko Mihanović za "Prolazi sve" - 12% | valign="top" |Triko Cirkus Teatar - 39%'Mala Scena - 26%KUFER - 15%BADCo - 13%Playdrama - 7%''
Kategorija:Hrvatske kazališne nagrade