A 2008–2009-es négysánc-verseny, a 2008–2009-es síugró-világkupa részeként került megrendezésre, melyet hagyományosan Oberstdorfban, Garmisch-Partenkirchenben (Németország), valamint Innsbruckban és Bischofshofenben (Ausztria) tartottak 2008. december 29. és 2009. január 6. között.

A torna győztese az osztrák Wolfgang Loitzl lett, megelőzve a svájci Simon Ammannt és honfitársát Gregor Schlierenzauert.

Eredmények

Oberstdorf Schattenbergschanze HS 137 2008. december 29.Official results: Oberstdorf , International Ski Federation (FIS)

Helyezés Név Nemzetiség 1. ugrás (m) 2. ugrás (m) Pontok Összetett pontok Világkupa összetett pontok 1 Simon Ammann 136.5134.0 286.4286.4 (1) 685 (1) 2 Wolfgang Loitzl 135.0134.0 285.2 285.2 (2) 439 (3) 3 Dmitrij Vassziljev 134.5136.0 284.4 284.4 (3) 185 (9) 4 Gregor Schlierenzauer 133.0134.0 280.1 280.1 (4) 560 (2) 5 Martin Schmitt 134.5129.0 273.8 273.8 (5) 248 (6)

Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS 142 2009. január 1.Official results: Garmisch-Partenkirchen , International Ski Federation (FIS)

Helyezés Név Nemzetiség 1. ugrás (m) 2. ugrás (m) Pontok Összetett pontok Világkupa összetett pontok 1 Wolfgang Loitzl 134.5 136.5 276.3 561.5 (1) 539 (3) 2 Simon Ammann 140.0 134.5 274.6 561.0 (2) 765 (1) 3 Harri Olli 133.0 131.5 258.6 527.1 (4) 284 (6) 4 Gregor Schlierenzauer 134.0 130.5 257.6 537.7 (3) 610 (2) 5 Martin Koch 134.5 128.0 249.0 482.5 (11)230 (8)

Innsbruck Bergiselschanze HS 130 2009. január 4.Official results: Innsbruck , International Ski Federation (FIS)

Helyezés Név Nemzetiség 1. ugrás (m) 2. ugrás (m) Pontok Összetett pontok Világkupa összetett pontok 1 Wolfgang Loitzl 126.5 128.5 261.0 822.5 (1) 639 (3) 2 Gregor Schlierenzauer 126.0 127.5 260.3 798.0 (3) 690 (2) 3 Martin Schmitt 128.5 125.5 257.7 776.7 (4) 340 (5) 4 Matti Hautamäki 123.5 128.0 253.2 740.8 (9) 241 (10) 5 Thomas Morgenstern 124.5 125.0 250.6 753.8 (8) 359 (4)

Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS 142 2009. január 6.Official results: Bischofshofen , International Ski Federation (FIS)

Helyezés Név Nemzetiség 1. ugrás (m) 2. ugrás (m) Pontok Összetett pontok Világkupa összetett pontok 1 Wolfgang Loitzl 142.5 141.5 301.2 1123.7 (1) 739 (3) 2 Simon Ammann 137.5 140.5 284.4 1091.1 (2) 877 (1) 3 Dmitrij Vassziljev 138.0 138.5 279.2 1048.1 (5) 303 (8) 4 Gregor Schlierenzauer 138.5 136.0 279.1 1077.1 (3) 740 (2) 5 Martin Schmitt 138.5 136.5 278.5 1055.2 (4) 385 (4)

Végeredmény

Összetett végeredményFull standings International Ski Federation (FIS)

Helyezés Név Nemzetiség Pontok Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen1 Wolfgang Loitzl 1123.7 285.2 (2)276.3 (1)261.0 (1)301.2 (1)2Simon Ammann 1091.1 286.4 (1)274.6 (2)245.7 (8)284.4 (2)3Gregor Schlierenzauer 1077.1 280.1 (4)257.6 (4)260.3 (2)279.1 (4)4Martin Schmitt 1055.2 273.8 (5)245.2 (8)257.7 (3)278.5 (5)5Dmitrij Vassziljev 1048.1 284.4 (3)239.6 (9)244.9 (9)279.2 (3)6Anders Jacobsen 1027.9 269.0 (6)247.0 (7)244.4 (10)267.5 (7)7Harri Olli 1019.2 268.5 (7)258.6 (3)239.6 (11)252.5 (10)8Thomas Morgenstern 1001.0 254.7 (11)248.5 (6)250.6 (5)247.2 (16)9Matti Hautamäki 991.4 250.5 (13)237.1 (10)253.2 (4)250.6 (12)10Michael Neumayer 986.3 259.8 (9)211.2 (24)246.5 (7)268.8 (6)11Martin Koch 974.1 233.5 (23)249.0 (5)234.6 (14)257.0 (9)12Michael Uhrmann 967.9 256.9 (10)222.9 (14)230.1 (16)258.0 (8)13Kaszai Noriaki 953.5 243.9 (17)220.5 (16)249.0 (6)240.1 (19)14Ville Larinto 944.5 249.9 (14)221.9 (15)221.5 (24)251.2 (11)15Stephan Hocke 937.1 247.3 (15)214.6 (20)226.1 (17)249.1 (15)

Jegyzetek

További információk

Kategória:Négysánc-verseny Síugrás Síugrás