Statistiche College
| align="left"|2013-2014 | align="left"| | 35 || 35 || 30,1 || 39,1 || 26,3 || 74,8 || 3,3 || 4,0 || 1,1 || 0,1 || 12,7 |- | align="left"|2014-2015 | align="left"| | 24 || 24 || 31,5 || 40,1 || 28,2 || 84,2 || 3,2 || 4,6 || 1,0 || 0,1 || 13,1 |- | align="left"|2015-2016 | align="left"| | 33 || 33 || 30,9 || 42,0 || 31,1 || 81,1 || 2,8 || 5,0 || 0,9 || 0,2 || 15,0 |- class="sortbottom" | style="text-align:center;" colspan="2"|Carriera | 92 || 92 || 30,8 || 40,4 || 29,4 || 79,2 || 3,1 || 4,5 || 1,0 || 0,1 || 13,6
NBA Regular Season
| align="left"|2016-2017 | align="left"| | 4 || 0 || 13,0 || 14,3 || 0,0 || 50,0 || 0,8 || 0,8 || 0,3 || 0,3 || 0,8 |- | align="left"|2017-2018 | align="left"| | 67 || 9 || 17,4 || 41,8 || 25,0 || 70,2 || 1,4 || 3,1 || 0,5 || 0,1 || 6,6 |- class="sortbottom" | style="text-align:center;" colspan="2"|Carriera | 71 || 9 || 17,2 || 41,3 || 24,4 || 69,9 || 1,4 || 2,9 || 0,5 || 0,2 || 6,3
Playoffs
| align="left"|2017 | align="left"| | 3 || 0 || 3,3 || 0,0 || 0,0 || - || 0,7 || 0,3 || 0,0 || 0,0 || 0,0 |- class="sortbottom" | style="text-align:center;" colspan="2"|Carriera | 3 || 0 || 3,3 || 0,0 || 0,0 || - || 0,7 || 0,3 || 0,0 || 0,0 || 0,0
G League
| align="left"|2016-2017 | align="left"| | 25 || 19 || 34,9 || 51,5 || 45,7 || 81,6 || 3,0 || 6,0 || 0,7 || 0,1 || 21,0 |- | align="left"|2017-2018 | align="left"| | 4 || 4 || 34,4 || 49,3 || 44,4 || 78,9 || 2,8 || 10,3 || 0,8 || 0,0 || 21,3 |- | align="left"|2019-2020 | align="left"| | 21 || 18 || 31,4 || 52,0 || 30,6 || 65,1 || 3,7 || 5,6 || 1,1 || 0,2 || 16,3 |- class="sortbottom" | style="text-align:center;" colspan="2"|Carriera | 50 || 41 || 33,4 || 51,5 || 40,8 || 78,2 || 3,3 || 6,2 || 0,9 || 0,2 || 19,0
Eurolega
| align="left" rowspan=2|2022-2023 | align="left"| | 11 || 0 || 10,3 || 37,5 || 28,6 || 100 || 0,5 || 0,5 || 0,5 || 0,0 || 2,6 |- | align="left"| | 15 || 9 || 17,1 || 49,5 || 53,3 || 63,0 || 1,1 || 2,4 || 0,5 || 0,0 || 7,9 |- class="sortbottom" | style="text-align:center;" colspan="2"|Carriera | 26 || 9 || 14,3 || 47,1 || 45,5 || 72,2 || 0,8 || 1,6 || 0,5 || 0,0 || 5,7
Palmarès Squadra
Žalgiris Kaunas: 2022-2023
Žalgiris Kaunas: 2022-2023
Individuale All-NBDL All-Rookie First Team (2017) Lietuvos krepšinio lyga MVP finali: 1 Žalgiris Kaunas: 2022-23
Altri progetti
Collegamenti esterni