thumb|300px|right|Joe Dawson zmaguje na dirki Indianapolis 500 1912 je bila druga dirka Indianapolis 500 na dirkališču Indianapolis. Potekala je 30. maja 1912.

Rezultati Kvalifikacije Prijavljeni so morali za kvalifikacijo odpeljati krog s povprečno hitrostjo prek 75 mph (120.7 km/h), toda štartna vrsta je bila narejena na podlagi datuma prijav. VrstaNotr. delProti notr.SredinaProti zun.Zun. del1 Gil Anderson80.93 mph / 130.24 km/h Len Zengel78.85 mph / 126.90 km/h Teddy Tetzlaff84.24 mph / 135.57 km/h Ralph DePalma86.02 mph / 138.44 km/h Eddie Hearne81.85 mph / 131.72 km/h2 Spencer Wishart83.95 mph / 135.10 km/h Joe Dawson86.13 mph / 138.61 km/h Howdy Wilcox87.20 mph / 140.33 km/h Harry Knight75.92 mph / 122.18 km/h Bert Dingley80.77 mph / 129.99 km/h3 Johnny Jenkins80.82 mph / 130.07 km/h Bob Burman84.11 mph / 135.36 km/h Eddie RickenbackerKvalificiral Lee Frayer77.30 mph / 124.40 km/h Billy Liesaw77.51 mph / 124.74 km/h Bill Endicott80.57 mph / 129.66 km/h4 Ralph Mulford87.88 mph / 141.43 km/h Hughie Hughes81.81 mph / 131.66 km/h Joe Horan80.48 mph / 129.52 km/h Mel Marquette78.08 mph / 125.66 km/h Len Ormsby84.09 mph / 135.33 km/h5 Joe Matson79.90 mph / 128.59 km/h Charlie Merz78.88 mph / 126.95 km/h David L. Bruce-Brown88.45 mph / 142.35 km/h Louis Disbrow76.54 mph / 123.18 km/h

Dirka Poz Št Dirkač Dirkalnik Prijavljen Motor Št. cil. Konfiguracija Šasija Barva Kval. hitr. Št. mesto Vodstvo Čas Krogi / Hitrost / Odstop 1 8 Joe Dawson* National National Motor Vehicle Company National 4 491 in³ / 8.05 L National ModraBela 86.13 mph / 138.61 km/h 7 2 6:21:06 200 - 78.719 mph / 126.686 km/h 2 3 Teddy Tetzlaff Fiat E. E. Hewlett Fiat 4 589 in³ / 9.65 L Fiat Rdeča 84.24 mph / 135.57 km/h 3 2 6:31:29 / +10:23 200 - 76.632 mph / 123.327 km/h 3 21 Hughie Hughes Mercer Mercer Motors Company Mercer 4 301 in³ / 4.93 L Mercer Rumena 81.81 mph / 131.66 km/h 17 0 6:33:09 / +12:03 200 - 76.307 mph / 122.80 km/h 4 28 Charlie Merz Stutz Ideal Motor Car Company Wisconsin 4 390 in³ / 6.39 L Stutz Siva 78.88 mph / 126.95 km/h 22 0 6:34:40 / +13:34 200 - 76.014 mph / 122.333 km/h 5 18 Bill Endicott Schacht Schacht Motor Car Company Wisconsin 4 390 in³ / 6.39 L Schacht Rdeča 80.57 mph / 129.66 km/h 15 0 6:46:28 / +25:22 200 - 73.807 mph / 118.781 km/h 6 2 Len Zengel Stutz Ideal Motor Car Company Wisconsin 4 390 in³ / 6.39 L Stutz Siva 78.85 mph / 126.90 km/h 2 0 6:50:28 / +29:22 200 – 73.088 mph / 117.624 km/h 7 14 Johnny Jenkins White White Indianapolis Company White 6 490 in³ / 8.03 L White Bela 80.82 mph / 130.07 km/h 11 0 6:52:38 / +31:32 200 – 72.704 mph / 117.006 km/h 8 22 Joe Horan Lozier Dr. W. H. Chambers Lozier 4 545 in³ / 8.39 L Lozier BelaRdeča 80.48 mph / 129.52 km/h 18 0 6:59:38 / +38:32 200 – 71.491 mph / 115.054 km/h 9 9 Howdy Wilcox National National Motor Vehicle Company National 4 590 in³ / 9.67 L National ModraBela 87.20 mph / 140.33 km/h 8 0 7:11:30 / +50:24 200 – 69.525 mph / 111.890 km/h 10 19 Ralph Mulford Knox Ralph Mulford Knox 6 597 in³ / 9.78 L Knox BelaRdeča 87.88 mph / 141.43 16 0 8:53:00 / +2:31:54 200 – 56.285 mph / 90.582 km/h 11 4 Ralph DePalma Mercedes E. J. Schroeder Mercedes 4 583 in³ / 9.55 L Mercedes Bela 86.02 mph / 138.44 4 196 DNF 198 – gred 12 15 Bob Burman Cutting Clark-Carter Auto Company Cutting 4 598 in³ / 9.80 L Cutting BelaRdeča 84.11 mph / 135.36 km/h 12 0 DNF 157 – trčenje, 2. ovinek 13 12 Bert Dingley Simplex Bert Dingley Simplex 4 597 in³ / 9.67 L Simplex RdečaBela 80.77 mph / 129.99 km/h 10 0 DNF 116 - gred 14 25 Joe Matson Lozier O. Applegate Lozier 4 545 in³ / 8.93 L Lozier RdečaBela 79.90 mph / 128.59 km/h 21 0 DNF 110 - gred 15 7 Spencer Wishart Mercedes Spencer Wishart Mercedes 4 583 in³ / 9.55 L Mercedes SivaČrnaRdeča 83.95 mph / 135.10 km/h 6 0 DNF 82 - dovod vode 16 3 Gil Anderson Stutz Ideal Motor Car Company Wisconsin 4 390 in³ / 6.39 L Stutz SivaBela 80.93 mph / 130.24 km/h 1 0 DNF 80 - trčenje, 3. ovinek 17 17 Billy Liesaw Marquette- Buick Will Thomson Buick 4 594 in³ / 9.73 L Marquette RjavaRdeča 77.51 mph / 124.74 14 0 DNF 72 - ogenj 18 46 Louis Disbrow Case J. I. Case T. M. Company Case 6 450 in³ / 7.37 L Case BelaRdeča 76.54 mph / 123.18 km/h 24 0 DNF 67 - diferencial 19 23 Mel Marquette McFarlan Speed Motors Company McFarlan 6 425 in³ / 6.96 L McFarlan Siva 78.08 mph / 125.66 km/h 19 0 DNF 63 - kolesa 20 6 Eddie Hearne Case J. I. Case T. M. Company Case 6 450 in³ / 7.37 L Case BelaRdeča 81.85 mph / 131.72 km/h 5 0 DNF 55 - ogenj 21 16 Eddie Rickenbacker Firestone- Columbus Columbus Buggy Company Firestone- Columbus 4 345 in³ / 5.65 L Fiat RdečaČrna 77.30 mph / 124.40 km/h 13 0 DNF 43 - ventil 22 29 David L. Bruce-Brown National National Motor Vehicle Company National 4 590 in³ / 9.67 L National ModraBela 88.45 mph / 142.35 km/h 23 0 DNF 25 - ventil 23 10 Harry Knight Lexington Lexington Motor Car Company Lexington 6 422 in³ / 6.92 L Lexington RjavaBela 75.92 mph / 122.18 km/h 9 0 DNF 6 - motor 24 26 Len Ormsby Opel I. C. Stern & B. C. Noble Opel 4 450 in³ / 7.37 L Opel SivaRdeča 84.09 mph / 135.33 km/h 20 0 DNF 5 - gred

* - Joeja Dawsona je uamenjal Don Herr za kroge 108-144. DNF - Odstop''

Opombe Povprečna konfiguracija motorja uvrščenih dirkalnikov: 491.46 in³ / 8.05 L Povprečna hitrost na kvalifikacijah: 81.762 mph / 131.583 km/h Povprečni čas in hitrost uvrščenih: 6:57:25 (-8:02 from previous year and previous record) 72.457 mph / 116.609 km/h (+1.717 mph / +2.763 km/h, glede na lansko leto/prejšnji rekord)

Kategorija:1912 v športu 1912 Kategorija:Sezona Velikih nagrad 1912